skip to main content
 
 
 

Search: Keyword:
FBLA Regional Contest Winners
Posted On:
Friday, January 25, 2019

2019 Coffee County FBLA
Region 4 Competitive Event Results


Morgan Henley-Tennessee Region 4 Dr. Bill Radcliff Scholarship Winner
Elizabeth Proffitt-Elected 2019-2020 Region 4 President
Keelie Hillis-Elected 2019-2020 Region 4 Treasurer


1st

Jonathan Bryan-Accounting I
Alissa Sparkman-Accounting II
Kiele Smith-Advertising
Jackson Jacobs-Business Communication
Jordan Peyton-Introduction to Business
Logan Meadows-Introduction to Business Procedures
Anna Godwin-Introduction to FBLA
Maddison Helms-Introduction to Financial Math
Logan Hale-Introduction to Information Technology
Connor Fox-Introduction to Parliamentary Procedure
Elizabeth Brown-Introduction to Public Speaking
Cade Davis-Job Interview
Esmeralda Lozoya & Colton Pruitt-Marketing
Harley Hinshaw-Spreadsheet Applications

2nd

Terrance Clayborn-Client Service
Morgan Arnette-Cyber Security
Michael Krystyan-Impromptu Speaking
Eric Randolph-Insurance and Risk Management
Jalen Shelton-Introduction to Business Communication
Logan Curtiss-Introduction to Business Procedures
Michael DeLong-Introduction to Financial Math
Tanner Kistler-Introduction to Information Technology
Shyanne Brinkley-Introduction to Parliamentary Procedure
Larson Meltzer-Job Interview
Payton Luther-Personal Finance
CJ Anthony, Jaden Talley, and Tyler Taylor-Sports & Entertainment Management

3rd

Jessica Barrera-Advertising
Nicholas Johnson-Business Communication
Ali York-Client Service
Allie Amado-Economics
Hayden Hullett-Introduction to Business
Kylie Phillips-Introduction to Business Communication|
Conner Cravens-Introduction to Business Procedures
Courtney Mullins-Introduction to FBLA
Harshita Mistry-Introduction to Financial Math
Logan Floyd-Introduction to Information Technology
Hannah Richardson-Introduction to Parliamentary Procedure
Kasen Holt-Introduction to Public Speaking
Hallie Wimberley-Organizational Leadership

4th

Tucker Carlton-Advertising
Josh Perry-Business Calculations
Cole Harding-Cyber Security
Karie Wooten-Health Care Administration
Luke Beachboard-Introduction to Business
Trey Rogers-Introduction to Business Communication
Landon Meadows-Introduction to Business Communication
Tucker Brown-Introduction to Information Technology
Samuel Prater-Political Science

5th

Braxton White-Accounting I
Amanda Mukai-Business Communication
Macey Northcutt-Health Care Administration
Kylie Millaway-Introduction to FBLA
Kennedy Norman-Young-Introduction to Parliamentary Procedure
Maddy Jones-Introduction to Public Speaking
Madyson Montgomery-Personal Finance
Corey Walker-Public Speaking

6th

Kyle Farless-Introduction to Business
Bodey Todd-Introduction to FBLA
Lane Spry-Introduction to Public Speaking=
Kelsie Carter-Personal Finance

7th

Baylee Haithcock-Accounting I
Kam’Ron Dickerson-Introduction to Business Communication
Brianna Shelton-Introduction to Financial Math

Business Award Recipients

Caitlin Calahan
Jenna Garretson
Ellie Graham
Keelie Hillis
Nic Johnson
Larson Meltzer
Elizabeth Proffitt
Eric Randolph
Emilee Roberson
Corey Walker
Kathryn Welch
Karie Wooten
Ali York

View all Latest News